Technologie

Budowa domów energooszczędnych

Budowa domów energooszczędnych to nasza specjalność już od lat, dzięki czemu dysponujemy rozległą wiedzą na ten temat oraz bogatym doświadczeniem w swojej pracy. Odpowiemy więc na wszystkie Państwa pytania i rozwiejemy różnego rodzaju wątpliwości, które mogą nasuwać się przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z naszych usług. Tego rodzaju rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ jest nowoczesne i dostosowane do obecnych czasów. Przygotowaliśmy krótki przewodnik po procesie budowy domów energooszczędnych, aby przybliżyć Państwu specyfikę naszej pracy.

img_1

1. Stan Zerowy

W pierwszej fazie doprowadzamy roboty budowlane do poziomu terenu. Wykonujemy płytę fundamentową na gruncie lub nad piwnicą, a także tworzymy strop nad tą przestrzenią pod podłogą, która nie jest ogrzewana. Ponadto, konstruujemy również strop na ścianach fundamentowych nad piwnicą, niezależnie od tego, czy jest ona ogrzewana czy też nie.

2. Budowa szkieletu

Konstruując szkielet, montujemy między innymi podwalinę impregnowaną ciśnieniowo. Co więcej, tworzymy podstawę ścian zewnętrznych, wyposażonych w otwory na drzwi i okna. Zakładamy również pas folii paroizolacyjnej tam, gdzie ściany działowe będą stykać się z zewnętrznymi. Poza tym, budujemy także stropy, dach i szkielety ścian wewnętrznych z otworami na drzwi..

img_2
img_3

3. Stan surowy otwarty

Na tym etapie budowy domów energooszczędnych kończymy wszystkie prace związane z konstrukcją budynku. Mianowicie, zakładamy poszycie ścian zewnętrznych, pokrywamy dach wybranym materiałem (płytą lub folią), a także montujemy izolację od wiatru na poszyciu zewnętrznych ścian. Poza tym, na dachu umieszczamy jedną warstwę papy, co pozwala chronić dom przed deszczem lub innymi opadami.

4. Stan surowy zamknięty

W stanie surowym zamkniętym obiekt zostaje zabezpieczony tak, aby nie uległ uszkodzeniu w wyniku oddziaływania czynników pogodowych. W tym celu montuje się:

  • rynny,
  • stolarkę okienną,
  • obróbki blacharskie na dachu,
  • zewnętrzną stolarkę drzwiową,
  • pokrycie dachu, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami projektu.
img_4
img_5

5. Konstruowanie elewacji

Dzięki wykonaniu elewacji, można w pełni zabezpieczyć dom przed czynnikami z zewnątrz, a także nadać mu taki wygląd, jakiego oczekuje inwestor. W ramach tych robót:

  • konstruujemy cokół domu,
  • zakładamy parapety zewnętrzne,
  • montujemy balustrady schodowe,
  • budujemy schody zewnętrzne,
  • tworzymy elewacje (np. z tynku mineralnego lub okładziny drewnianej, w zależności od założeń projektu),
  • wykańczamy kominy,
  • osadzamy rury spustowe,
  • dokonujemy obróbek blacharskich na elewacjach.

6. Montowanie instalacji

W tej fazie przystępujemy do prac wewnętrznych, zaczynając od zakładania instalacji. Są one montowane przed przystąpieniem do wypełniania szkieletu wełną mineralną. W swoich domach kanadyjskich zakładamy instalacje:

  • elektryczne,
  • wodno-kanalizacyjne,
  • centralnego ogrzewania,
  • alarmowe,
  • telewizyjne.
img_6
img_7

7. Montaż izolacji cieplnej, akustycznej i folii paroizolacyjnej

Następnym krokiem jest ochrona konstrukcji budynku przed warunkami, jakie panują w jego wnętrzu i zagwarantowanie komfortu cieplnego przyszłym mieszkańcom. Zakładamy izolację cieplną zarówno ścian zewnętrznych, jak i stropu nad parterem bądź w obrębie dachu. Ponadto, ściany zewnętrzne zostają dodatkowo wzbogacone o paroizolację oraz izolację akustyczną. Tą ostatnią montujemy także w stropie między kondygnacjami.

8. Montaż płyt gipsowych

Jedną z końcowych faz budowy domów energooszczędnych stanowi zakładanie okładzin wewnętrznych, co jest ostatnią z prac, jaką trzeba wykonać przed najprzyjemniejszym z etapów, czyli wykańczaniem oraz aranżacją. Zamontujemy dla Państwa płyty gipsowe, a także w zależności od oczekiwań – ruszt. Ponadto, dokonamy również szpachlowania i szlifowania płyt, nadając im perfekcyjną gładkość.

img_8
img_9

9. Roboty wykończeniowe

Roboty wykończeniowe stanowią ostatni etap naszych prac. Zakładamy wtedy wewnętrzne drzwi i parapety, a także glazurę. Co więcej, dokonujemy tzw. „białego montażu”, umieszczając w łazience takie wyposażenie, jak umywalka, toaleta, wanna, bidet i nie tylko. Dokonujemy także dokładnego malowania wszystkich ścian i sufitów. Ponadto, zakładamy kontakty, gniazdka oraz lampy. Poza tym, wykonujemy również podłogi wraz z założeniem listew przypodłogowych.

10. Odbiór budynku

Najbardziej wyczekiwanym momentem jest chwila, gdy prezentujemy gotowy budynek inwestorowi. Cieszymy się, że dzięki swojej pracy możemy spełniać Państwa marzenia o pięknym i wyjątkowym domu.

img_10