Domy kanadyjskie – ceny

W porównaniu do budynków wzniesionych metodą tradycyjną, domy kanadyjskie są znacznie tańszą opcją. Wybierając drewniane domy szkieletowe można zaoszczędzić nawet do 20 – 30% na całej inwestycji (warto także pamiętać, że samo późniejsze użytkowanie budynku charakteryzuje się niższymi kosztami).

Jednakże, ze względu na wiele zmiennych, które różnią każdy projekt, ceny mogą się znacznie wahać. Największym czynnikiem wpływającym na cenę jest stan budynku. Poniżej prezentujemy orientacyjny koszt za metr kwadratowy.

Stan pod klucz

Budynek jest właściwie gotowy do użytkowania, ponieważ zawiera kompletne wykończenie wnętrz.

od 2.000 zł m2*

Stan deweloperski

Nie zawiera wykończenia łazienek, ścian wewnętrznych i podłóg.

od 1.500 zł m2*

*przy domach o powierzchni powyżej 350m2

Czynniki wpływające na ceny domów kanadyjskich

Trudno jest jednoznacznie określić ile kosztują domy kanadyjskie. Ceny zależą bowiem od wielu różnych czynników, dlatego w każdy przypadku kwota zostaje wyliczana indywidualnie. Staramy się przy tym zapewniać naszym klientom jak najbardziej atrakcyjną ofertę. Jednym z aspektów, jakie musimy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyceny, jest stopień zaawansowania projektu. Należy ustalić czy będzie to dom parterowy, czy też będzie on posiadał poddasze przystosowane do celów mieszkalnych, a ponadto, rolę odgrywa także np. liczba ścian wewnętrznych i wymiary okien.

Nie bez znaczenia jest również lokalizacja – musimy wiedzieć, jak daleko znajduje się plac budowy i czy można tam z łatwością dojechać. Innym aspektem wpływającym na cenę domów kanadyjskich są wykończenia. Trzeba pamiętać, że takie dodatki jak glazura, panele, szprosy w oknach czy zadaszenie tarasu podnoszą koszt budowy. Warto się z nami skontaktować, abyśmy mogli dowiedzieć się jakie są Państwa oczekiwania i potrzeby, a następnie na tej podstawie przygotować odpowiednią ofertę. Firma Mark-Bud z Białej Podlaskiej zaprasza do współpracy!